تبلیغات
آموزش - راههای زیاد کردن سرعت اینترنت


آموزش


راههای زیاد کردن سرعت اینترنت
پنجشنبه 19 آبان 1384
چند نكته در مورد سرعت اینترنت و راههای سریع سازی آن

اول: اینكه سرعت اینترنت شما به 1- خط تلفن شما و آی اس پیتان مثلا دیجیتال یا آنالوگ و اینكه از چه شبكه ای استفاده می شود2-نوع مودمی كه استفاده می كنید3-مدل و سیستم كامپیوترتان 4-نرم افزارهایی كه استفاده می كنید و5- تنظیمات نرم افزاری مودمتان رابطه مستقیم دارد. به هر حال بهترین گزینه ها شامل خط تلفن دیجیتال-مودم اكسترنال-كامپیوتر پنتیوم 4 اینتل یا ای ام دی-ویندوز اكس پی یا 2000 به همراه آنتی ویروس ریجستر شده و اكتیو و بدون استفاده از نرم افزارهای رایگان و گزینه ها كه در قسمتهای دیگر به تفصیل توضیح می دهم.

دوم: سرعت اینترنت شما هنگامی كه به اینترنت متصلید و اگر تنضیمات مودم درست باشد باید در سیستم تریتان نوشته شده باشد. كافیست موستان را روی آیكون دو مانیتور نگه دارید تا سرعت را برایتان بنویسد. ولی مطمئن باشید این قسمت به شما راست نمی گوید. بارها شده كه شما سرعت بالائی را در آن قسمت خوانده اید ولی سایتها را به زور باز می كند. برای اندازه گیری سرعتتان به سایت زیر مراجعه كنید.http://bandwidthplace.com/speedtest

سوم:هر بار كه به اینترنت وصل می شوید با یك كابل امتحان كنید و سرعتتان را اندازه بگیرید. بعضی كابلها سرعت را پائین می آورند.

چهارم:برای وصل شدن به اینترنت اگر آی اس پیتان دارای چند شماره تلفن هست با شماره های مختلف امتحان كنید و سرعتتان را بسنجید. حتی اگر یك شماره تلفن دارد دوباره قطع و وصل كنید و تغییر را ببینید. دلیل آن را می توانید در توضیحاتم در قسمت آی پی بخوانید.

پنجم:پروتوكلهای غیر ضروری را حذف كنید. برای حذف به قسمت ذیل بروید.

start/control pa.../network and ../network connection

ششم : این قسمت كه می خواهم توضیح دهم را انجام دهید ولی اگر دیدید مشكل پیدا كردید دوباره به حالت اولیه برگردانید در قسمت ستینگ enable LCP extensions را تیك دار كنید.

هفتم:start/control pa.../network and ../network connection سپس ارتباط اینترنتی خود را انتخاب كنید و پروپرتیس را انتخاب كنید و سپس در قسمت General كلید Configure.. را انتخاب كنید و عدد آن را به آخرین درجه كه معمولا 115200 می باشد،تغییر دهید و تیكهای Enabele Modem Eror و Enabele Modem compression را بردارید. سپس به قسمتnetworking رفته setting را انتخاب كنید و با تیك Enabele Software compression را برداشته و OK كنید.

هشتم: برای فرار از قطع شدن اینترنت خصوصیت انتظار مكالمه تلفنتان را حذف كنید.

نهم: از نرم افزارهای رایگان در حد امكان استفاده نكنید. زیرا كه هنگام وصل شدن شما به اینترنت از ارتباط شما برای ارسال و دریافت تبلیغات و كارهای دیگر استفاده كرده و سرعت شما را پائین می آورند.

دهم: اگر دانلود می كنید از نرم افزار داپ DAP استفاده كنید.

تا حالا شنیده اید كه مثلا یكی از دوستانتان می گوید كامپیوتر من پنتیوم تری است و ویندوز ایكس پی من در عرض مثلا یك دقیقه می آید بالا و لی شما كه كامپیوتر پنتیوم 4 دارید باید پنج دقیقه منتظر بالا آمدن ویندوز باشید یا در حین كار دچار وقفه یا هنگ شوید و یا سرعت اجرای اپلیكیشنهای شما پایین آمده باشد. در قسمت بعد سعی خواهم كرد ترفندهای سریع سازی ، بهینه سازی و رفع اشكال ویندوز اكس پی كه می دانم بیشتر شما از آن استفاده می كنید را ارائه دهم.

سپس ارتباط اینترنتی خود را انتخاب كنید و پروپرتیس را انتخاب كنید و سپس در قسمت networking همه پروتوكلها را بجز TCP/IP حذف كنید.در ضمن حتما شما ارتباط اینترنتیتان از PPPwindows95/98/...... باشد چك كنید چیز دیگری نباشد.
نوشته شده توسط رضا دهقانی در پنجشنبه 19 آبان 1384 و ساعت 02:11 ق.ظ

Desined By Mohamad + Alireza